Menetlus M-116010 » Taotlus T-KL/1007481 Tagasi menetluse vaatesse

Sisukord

1. Keskkonnakaitseloa taotlus

Taotlus
Taotluse number
T-KL/1007481
Taotluse liik
Keskkonnaloa taotlus
Taotleja andmed
Ärinimi / Nimi
R Tooted OÜ
Kontaktisik
Ranno Rästas
Tegevuse ülevaade
Taotluse kokkuvõtlikult sõnastatud sisu
 
Tegevuse kirjeldus, iseloomustus, eesmärk ja põhjendus
R Tooted OÜ poolt kavandatava tegevuse eesmärgiks on peamiselt segaehitusjäätmete vastuvõtt, ladustamine, sorteerimine, sorteeritud materjalide turustamine ning nende taaskasutamisse suunamine või üle andmine vastavat õigust omavale isikutele. Selleks on ettevõttel tootmisala, mis on sissepääsus piiratud. Sorteerimistegevus toimub siseruumides. Ettevõttel on olemas piisav masinapark, töölised ja tehnoloogilised seadmed, mis annavad võimalused segaehitusjäätmete sorteerimiseks. Olemas on piisav klientuur, misläbi on tagatud ka sisendjäätmete olemasolu. Jäätmekäitlustegevuse alustamisel transpordivad jäätmeid ettevõttele valdavalt kliendid ise, kuid on olemas ka võimalus ise konksliftveokiga oma veoks. Enne veoga alustamist taotleb ettevõte eraldi jäätmete vedamise registreeringu.
Segaehitusjäätmete sorteerimise eesmärgiks on saada materjalid eraldatud liikide kaupa – plastid, metallid, puidud, kivid, kiled ja jääkjäätmed. Liigitatud materjalidena on jäätmeid lihtsam taaskasutusse suunata. Ettevõtte esindaja omab varasemat kogemust valdkonnas, millest lähtuvalt on teada taaskasutusvajadused ja võimalused materjalide kaupa.
Jäätmete töötlemiseks on ettevõte hankinud vastavad seadmed - sõel, laadurid, ekskavaatorid lisaseadmetega, sorteerimisliin ja veokid. Mainitud sorteerimisliin hõlmab endast trummelsõela, sorteerimiskonveierit, koos platvormiga ja kogumissalvedega. Sorteerimisliiniga saab sorteeritada väga hõlpsasti segaehitusjäätmeid liikideks. Sorteerimisliini arvestuslik tootlikkus ca 8 tonni tunnis segaehitusjäätmeid. Segaehitusjäätmete sorteerimistegevus toimub siseruumis, mis on metallist (plekk) seintega ning kõrge laega – eelnev annab eeldused liikuvtehnikaga hõpsaks liiklemiseks ning materjalide nõuetekohaseks ladustamiseks. Hoones ei ole sundventilatsiooni, sõelumine ja sorteerimine toimub siseruumis. Puidujäätmete liigitatakse vastavalt kvaliteedile - keemiliselt töödeldud ja töötlemata puiduks. eraldakse sorteerimise teel biomassi kriteeriumitele vastav puit. eraldatakse ka korduskastuseks sobivad puidud (nt terved alused, R3k). Plastijäätmetest sorteeritakse käsitsi ja materjalkäitlusmasinatega erinevaid plaste (tsoonis 1), millisteks on silokile ja big-bagid ehk põllumajandusplast ja plastpakendid. Sorteeritakse liigist ja kvaliteedist lähtuvalt, eesmärgiga suunata maksimaalses mahus jäätmed materjalidena taaskasutusse. Lõpp jääkjäätmed tarnitakse prügilasse. Seadmetega eraldatavad liigid, mis on ilmastikukartlikud ladustatakse siseruumis kuhjades ja kogumisvahendites (plastikkonteinerid, big-bag kotid). Paremaks ladustamiseks on kuhjad eraldatud.
Kinnistu, millisele luba taotletakse asub Pärnu maakond Pärnu linn Malda küla, kinnistu nimetusega Ranni (katastritunnus 16001:001:0093). Maa sihtotstarve on 100% tootmismaa.
Kinnistu suurus on 6069 m2, millise see on hoone pindalga ca 1050 m2. Hoones toimub sorteerimistegevused ja ladustustegevus ning väljaspool hoonet, toimub erinevate jäätmete ladustamine.
Ehitusjäätmeid ladustatakse üheaegselt käitises ca 20 tonni ehk kuni 90m3. Põlevmaterjalide ladustamise maht üheaegselt jääb igal ajahetkel alla 1000 m3. Aastane tootmismaht on ca 8 000 tonni segaehitusjäätmeid koodiga 17 09 04. Mineraaljäätmeid üksnes ladustatakse enne taaskasutusse suunamist.
Jäätmete sorteerimisprotsessi teostamiseks kulub diiselkütust ja inimtööjõudu. Materjalid kogutakse eraldi liikidena ning antakse üle vastavaid lube omavatele ettevõtetele või antakse üle jäätmete lakkamise kriteeriumite täitumise järgselt. Materjalide kaalud saadakse liigipõhiselt materjalide erikaalu ja mahu arvestusel. Arvestamisel arvestatakse jäätmete juhendit Waste weight determination (2015). Kõikide jäätmeliikumiste üle peetakse arvestust ning esitatakse loa haldurile iga-aastaselt jäätmearuandega.
Tegevusega kaasneda võivate keskkonnahäiringute (lõhn, müra, vibratsioon, tolm jne) kirjeldus
R Tooted OÜ poolt kavandatava tegevuse eesmärgiks on peamiselt segaehitusjäätmete vastuvõtt, ladustamine, sorteerimine, sorteeritud materjalide turustamine ning nende taaskasutamisse suunamine või üle andmine vastavat õigust omavale isikutele. Selleks on ettevõttel tootmisala, mis millisel on kinnised hooned. Loa taotleja tegeleb ka puidujäätmete hakkimisega, milline toimub samuti siseruumis. Hakkimise maht on kuni ca 5500 t aastas ja toimub intervalliga keskmiselt 1 kord kuus. Hakkimine toimub hoones sees, tsoon näidatud lisas 2 oleval joonisel. Hakkimiseks kasutatakse materjalikäitlusmasinat ja teenusena tellitud puiduhakkurit. Olemas on piisav masinapark, töölised ja tehnoloogilised seadmed, mis annavad eeldused jäätmete keskkonnaohutuks sorteerimiseks. Jäätmekäitlustegevuse alustamisel transpordivad jäätmeid ettevõttele valdavalt kliendid ise, kuid on olemas ka valmidus oma veoks. Veoks on kinnistul vastava tehniliste näitajatega tee.
Segaehitusjäätmete sorteerimise eesmärgiks on saada materjalid eraldatud liikide kaupa – plastid, metallid, puidud, kivid, kiled ja jääkjäätmed. Liigitatud materjalidena on jäätmeid lihtsam taaskasutusse suunata. Segaehitusjäätmete ja muude jäätmete sorteerimistegevus toimub siseruumis, mis on plekkseintega ning kõrge laega – eelnev annab eeldused liikuvtehnikaga hõlpsaks liiklemiseks ning materjalide nõuetekohaseks ladustamiseks. Ladustamine siseruumis tagab välisõhu kaitse, prahi tuulega laiali kandumine on takistatud ja sademed ja UV ei riku materjali. Seadmetega eraldatavad liigid, mis on ilmastikukartlikud ladustatakse siseruumis kuhjades. Paremaks ladustamiseks on kuhjad eraldatud.
Kinnistu suurus on 6069 m2, millise sees on hoone pindalga 1050 m2. Hoones toimub sorteerimistegevus ja ladustustegevus ning väljaspool hoonet, piiratud alal toimub erinevate jäätmete ladustamine.
Aastane segaehitusjäätmete tootmismaht on ca 8000 tonni koodiga 17 09 04.
Jäätmete sorteerimisprotsessi teostamiseks kulub disselkütust ja inimtööjõudu. Materjalid kogutakse eraldi liikidena ning antkse üle vastavaid lube omavatele ettevõtetele või antaakse üle jäätmete lakkamise kriteeriumite täitumise järgselt. Kõikide jäätmeliikumiste üle peetakse arvestust ning esitatakse loa haldurile iga-aastaselt jäätmearuandega. Käitluskohas kasutatakse mahupõhist arvestust koos vastavate liikide erikaalule.
Jäätmete töötlemiseks kasutatakse seadmeid, millised on tehniliselt korras ja regulaarselt hooldatud. Eelnev annab eeldused, et müratase ja vibratsioon ei tekita kõrvalalkaldeid ning on lokaalse mõjuga. Motoriseeritud seadmete hulk ei ole suur. Lisaks toimub sorteerimistegevus siseruumides, mis aitab kaasa keskkonnahäiringute minimeerimisele ja takistab väliste tegeurite (tuul, vihm, UV jne) mõju materjalidele.
Seadmete operaatorid on varustatud töölõikudele vastavalt vastavate isikukaitsevahenditega.
Tolmu häiringute minimeerimiseks ja ära hoidmiseks ladustatakse jäätmeid siseruumides, arvestades liikuvtehnikaga liiklemist ja materjalide omadusi. Ladustamisel arvestatakse, et kuhjade kõrgused ei oleks ohtlikud ja välistatud oleks materjalide alla kukkumine kuhjadest.
Vastu võetakse ja töödeldakse jäätmeid, millised ei tekita lõhnahäiringuid, ei käidelda ohtlikke jäätmeid, olmejäätmeid ega biojäätmeid. Väliterritooriumil ladustatakse selliseid jäätmeid mis ei ole ilmastikutundlikud, ega tuulega laiali ei kanduks, vajadusel kaetakse väliterritooriumil kuhjasid katetega. Tegvus asub hajaasustuse rajoonis, elamuid lähedal ei ole, kinnistu on kruusa ja pinnaskattega. siserrumi pind on kõvakattega. Lähiümbruses on üksikud tootmishooned ja kasutusest välja langenud laudakompleksid. Käitises on piisavad olmetingimused töölistele.
Tegevus ei asu looduskaitse alal ega selle vahetusläheduses, millisele mõju võiks avalduda.
Käitis/tegevuskoht
Nimetus
Ranni
Aadress
Ranni, Malda küla, Pärnu linn, Pärnu maakond
Territoriaalkood
4753
Katastritunnus(ed)
16001:001:0093
Objekti L-EST97 koordinaadid
X: 6478185, Y: 517791
Käitise territoorium
Ruumikuju: 1 lahustükk. kuva kaardil
Ruumikuju: 1 lahustükk.
Loa taotletav kehtivusaeg
Tähtajatu
Kehtivus aastates
Alates
 
Kuni
 

3. Eriosa - Jäätmed

3.1. Käitluskoht ja selle asukoha andmed

Käitluskoha andmed
Käitluskoha jrk nr 1.
Nimetus Ranni jäätmekäitluskoht
Kood  
Aadress ja katastritunnus
Aadress Katastritunnus Objekti L-EST97 keskkoordinaadid
Õlleköögi tee 25, Kurna küla, Rae vald, Harju maakond 65301:001:2769 X: 6577691, Y: 547556
Tegevuskoha põhitegevusala (EMTAK) 38111 - Tavajäätmete kogumine
Käitluskohas käideldavad jäätmed Teiste (sh oma)
Jäätmekäitluskoha tegevusliik U16 - Tavajäätmete käitluskoht
Komplekstegevus K1 - Jäätmekäitluskeskus
Asukoha üldiseloomustus Käitluskoht asub Pärnu maakonnas, Pärnu linnas, Malda külas, tegemist on hajaasustuse piirkonnaga, elamuid ümberringi on vähe (lähim eluhoone ca 160 m kaugusel), läheduses on erinevaid tootmishooneid ja vanad kasutusest välja langenud sigalad. Käitise puhul on tegemist hoonestatud objektiga. Hoone puhul on tegemist tühja pinnaga. Jäätmekäitlustegevus toimub kinnistul piiratud ala osas, peamiseks tegevuseks on ehitusjäätmete sorteerimine seadmetega, sorteerimisliinil ja käsitsi. Tekkivad liigid ladustatakse üksteisest eraldi, vastavalt ladustusjoonistele.
Olemasolev keskkonnaseisund on hea, alale ei jää kõrgepingeliine, kinnistule pääseb mööda asfalteeritud maanteed (19103 Audru - Lavassaare - Vahenurme tee), juurdepääs kinnistule on hea. Maanteelt objektini on ca 170m, Jaagu - Kotka tee, milline on samuti asfalteeritud tee. Kompleksile ligipääs veovahenditega on läbi peavärava, milline on lukustatav. Viimatine tõkestab, et vöörad isikud pääseks objektile. Kinnistul on nii kruusakattega alad kui ka muldkattega alald, jäätmekäitlustegevus toimub vaid kõvakattega aladel. Materjale ladustatakse alal selliselt, et ei toimuks eri materjalide omavahelist segunemist (arvestatakse materjalide erikaalusid, ilmastikutundlikkust ning nende sobivusi ladustusalade järgi).
Tegevuse mõju ei põhjusta negatiivseid ilminguid, mis avaldaksid mõju ümbritsevale, kuna läheduses ei ole inimtegevust, ala asub hajaasustuspiirkonnas, läheduses ei ole loodusakitsealuseid objekte ega muid tundlike osapooli, millele tegevus võiks mõju avaldada. Seadmed, millistega tegevusi tehakse on hooldatud ja ei tekita mürahäiringuid (vastavad tehnilistele tingimustele ja on kooskõlas parima võimaliku tehnikaga). Tolmuhäiringute ära hoidmiseks või minimeerimiseks toimub sorteerimistegevus siseruumides, välialale ladustades jälgitakse ilmastikku, suure tuulega materjalide teisaldamist või ladustusaladesse viimist ei toimu liikide osas, mis on tuulekartlikud (nt kiled).
Kinnistub kuulub loa taotleja esindajale - Ranno Rästas, kinnisasja maaomandi kasutamisõigust kinnitav dokument on leitav lisadest.
Jäätmekäitluskoha tehniline kirjeldus
Kirjeldus

Asukoha plaan lisatud, Lisa 1 Ranni kinnistu asukohaplaan. kinnistu asub Pärnu maakonnas, Pärnu linnas, Malda külas, tegemist on hajaasustuse piirkonnaga, elamuid ümberringi on vähe (lähim eluhoone ca 160 m kaugusel), läheduses on erinevaid tootmishooneid ja vanad kasutusest välja langenud sigalad. Sissepääsude juures on kruusa- ja killustikkattega alad, klientide ja rasketehnika liiklumine kõvakattega pindadel. Sissepääsule on paigaldatud metalltaraga väravad, milline on lukustatavad. Vöörastele ligipääs on tõkestatud.

Kavandatav segaehitusjäätmete sorteerimise jäätmekäitlustegevus toimub siseruumis, millisel on kõvakattega. Väliterritooriumil ladustatakse jäätmeid (klaas, puit, erinevad mineraaljäätmed jm) üksteisest eraldatult, iga fraktsioon ja/või jäätmeliik on teineteisest minimaalselt 2 m vahega. 

Jäätmekäitluslase põhitegevuseks on segaehitusjäätmete vastu võtmine ning sorteerimine.  Alale ei võeta vastu ohtlikke jäätmeid, olmejäätmeid ega ka biojäätmeid, millised põhjustaksid ebameeldivaid lõhnahäiringuid. Põlevamaterjalide hulk on madal, peamiselt vaid ehitusjäätmetest välja sorteeritud plastid ja paberid, milliste maht hoitakse üheaegses ladustuses minimaalsena, igal juhul alla 1000m3. Sellest tulenevalt pole vajadust ka Päästeameti kooskõlastuse järele.

Käitluskohta vastu võetavate liikide üle arvestuse pidamise aluseks on mahuarvutus vastavate erikaaludega, jäätmed registreeritakse ja peetakse arvestust. Arvestuse pidamiseks on vajalikud vahendid olemas. Objektil on tööliste olmeruumina kasutusel eraldi ruum. Jäätmekäitluskeskus on jäätmete vastuvõtuks avatud tööpäeviti (8.00-18.00) ja laupäeviti (10-15.00). 

Seotud failid
 
Aastased käitlusmahud ja ülesseatud käitlusvõimsused
Jäätmekäitlustehnoloogia Toiming Tegelik (t/a) Maksimaalne (t/a)
Segaehitusjäätmete sorteerimine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub 8 000 20 000
Puidujäätmete sorteerimine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub 5 500 10 000
Jäätmete ladustamine R13 - ladustamine koodinumbriga R1–R12 märgitud mis tahes toiminguks, välja arvatud jäätmeseaduse § 14 lõike 1 kohane ajutine ladustamine (eelladustamine) jäätmete tekkekohas. 29 600 200 000
Puidujäätmete hakkimine R13 - ladustamine koodinumbriga R1–R12 märgitud mis tahes toiminguks, välja arvatud jäätmeseaduse § 14 lõike 1 kohane ajutine ladustamine (eelladustamine) jäätmete tekkekohas. 5 500 10 000
pinnase ja mineraaljäätmete ladustamine R13 - ladustamine koodinumbriga R1–R12 märgitud mis tahes toiminguks, välja arvatud jäätmeseaduse § 14 lõike 1 kohane ajutine ladustamine (eelladustamine) jäätmete tekkekohas. 7 500 30 000

3.2. Andmed jäätmeliikide ja -koguste ning jäätmete kavandatava liikumise kohta kalendriaasta jooksul

Jrk nr 1.
Käitluskoha nimetus Ranni jäätmekäitluskoht
Jäätmeliik Sissetulek kokku Sissetulek (t/a) Väljaminek antakse teistele ettevõtjatele Väljaminek (t/a)
Tekib Saadakse teistelt (ettevõtjatelt, asutustelt, isikutelt) Taaskasutatakse Kõrvaldatakse
Kogus R-kood Kogus D-kood
02 01 04 - Plastijäätmed (välja arvatud pakendid) 500   500 500 500 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
02 01 07 - Metsamajandusjäätmed (näiteks oksad, risu) 500   500 500 500 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
03 01 05 - Saepuru, sealhulgas puidutolm, laastud, pinnud, puit, laast- ja muud puidupõhised plaadid ning vineer, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 03 01 04* 200   200 200    
15 01 01 - Paber- ja kartongpakendid 300   300 300 300 R12y - jäätmete taaskasutamisele eelnev ümberpakkimine  
15 01 02 - Plastpakendid 700   700 700 700 R12y - jäätmete taaskasutamisele eelnev ümberpakkimine  
700 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
15 01 03 - Puitpakendid 1 500 500 1 000 1 500 1 500 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
30 R3k - jäätmeteks muutunud, peamiselt orgaanilisest materjalist koosnevate toodete või nende komponentide korduskasutuseks ettevalmistamine  
16 01 19 - Plastid 100   100 100 100 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
16 02 14 16 - Kasutuselt kõrvaldatud väikesed seadmed (mille ükski väline mõõde ei ületa 50 cm), mida ei ole nimetatud koodinumbriga 16 02 09* kuni 16 02 13*, 16 02 14 12 kuni 16 02 14 14 ja 16 02 14 17 50   50 50 50 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
17 01 01 - Betoon 1 000   1 000 1 000    
17 01 02 - Tellised 1 000   1 000 1 000    
17 01 07 - Betooni-, tellise-, plaadi- või keraamikatootesegud, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 01 06* 1 000   1 000 1 000    
17 02 01 - Puit 3 000 1 500 1 500 3 000 3 000 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
30 R3k - jäätmeteks muutunud, peamiselt orgaanilisest materjalist koosnevate toodete või nende komponentide korduskasutuseks ettevalmistamine  
17 02 02 - Klaas 100   100 100    
17 02 03 - Plastid 400   400 400 400 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
400 R12y - jäätmete taaskasutamisele eelnev ümberpakkimine  
17 03 02 - Bituumenitaolised segud, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 03 01* 500   500 500    
17 04 02 - Alumiinium 200   200 200 200 R12y - jäätmete taaskasutamisele eelnev ümberpakkimine  
17 04 05 - Raud ja teras 800   800 800    
17 04 11 - Kaablid, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 04 10* 50   50 50 50 R12y - jäätmete taaskasutamisele eelnev ümberpakkimine  
17 05 04 - Kivid ja pinnas, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 05 03* 3 000   3 000 3 000    
17 05 06 - Süvenduspinnas, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 05 05* 1 000   1 000 1 000    
17 09 04 - Ehitus- ja lammutussegapraht, mida ei ole nimetatud koodinumbritega 17 09 01*, 17 09 02* ja 17 09 03* 8 000   8 000 8 000 8 000 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
30 R3k - jäätmeteks muutunud, peamiselt orgaanilisest materjalist koosnevate toodete või nende komponentide korduskasutuseks ettevalmistamine  
19 12 12 - Muud jäätmete mehaanilise töötlemise jäägid (sealhulgas materjalisegud), mida ei ole nimetatud koodinumbriga 19 12 11* 3 600 1 600 2 000 3 600 2 000 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
20 03 07 - Suurjäätmed 200   200 200 200 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
17 06 04 - Isolatsioonimaterjalid, mida ei ole nimetatud koodinumbritega 17 06 01* ja 17 06 03* 100   100 100 100 R12y - jäätmete taaskasutamisele eelnev ümberpakkimine  
19 12 07 - Puit, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 19 12 06* 500   500 500 500 R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub  
15 01 07 - Klaaspakendid 100   100 100    
16 01 03 01 - M1 ja N1 kategooria mootorsõidukite vanarehvid 100   100 100    
04 02 22 - Töödeldud tekstiilikiudude jäätmed 100   100 100    

3.3. Jäätmekäitlustoimingute ja tehnoloogia iseloomustus

Jrk nr Jäätmekäitlustoimingu nimetus Toimingu kood Jäätmekäitlustoimingu kirjeldus Tehnilise varustuse kirjeldus Lisadokumendid, joonised, skeemid
1. Segaehitusjäätmete sorteerimine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub Ehitusjäätmete sorteerimine käsitsi ja seadmetega. Sissetulevad ehitusjäätmetest
eraldatakse ekskavaatoriga, milline on varustatud sorteerimishaaratsiga suuregabariidilised osad, seejärel eraldatakse käsitsi muud jäätmeliigid, mis omavad taaskasutusväärtust. Järgi jääv materjal on jääkjäätmed. Materjalide teisadamiseks kasutatakse ekskavaatorieid ja veokeid. Materjalid ladustatakse vastavalt plaanil esitatud joonisele.
jäätmete teisaldamiseks on kasutusel rataslaadur ja teleskooplaadur JCB, veokid Volvo FM12 ja Scania P300;
Jäätmete laadimiseks, teisaldamiseks ja ladustamiseks - Ekskavaator JCB JS160 – 16t ja materjalikäitlusmasin Terex TM180;
Jäätmete sorteerimiseks - trummelsõel Tim ENvipro, sorteerimisliin koos ladustussalvedega. Sorteerimisliinil sorteerijad 5-7 tk.
2. Puidujäätmete sorteerimine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub Puidujäätmete eraldamine ja sorteerimine käsitsi. Eraldatakse pakendipuit ja ehituspuit. Samuti eraldatakse töödeldud puit muust puidust.
Puidujäätmed ladustatakse ettenähtud alale. Teisaldamiseks kasutatakse veoauosid ja ekskavaatoreid.
jäätmete teisaldamiseks on kasutusel rataslaadur ja teleskooplaadur JCB, veokid Volvo FM12 ja Scania P300;
Jäätmete laadimiseks, teisaldamiseks ja ladustamiseks - Ekskavaator JCB JS160 – 16t ja materjalikäitlusmasin Terex TM180; Materjalikäitlusmasin ja ekskavaator on varustatud sorteerimishaaratsitega.
3. Jäätmete ladustamine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub Jäätmed ladustatakse vastavalt ette nähtud tsoonidele, jälgitakse üheaegselt ladustamise piirmäärasid, mida reguleeritakse vastuvõtmise teel. Materjalid kuhjatakse selliselt, et need ei kujutaks ohtu tervisele ega tehnikale.
jäätmete teisaldamiseks on kasutusel rataslaadur ja teleskooplaadur JCB, veokid Volvo FM12 ja Scania P300;
Jäätmete laadimiseks, teisaldamiseks ja ladustamiseks - Ekskavaator JCB JS160 – 16t ja materjalikäitlusmasin Terex TM180;
4. Puidujäätmete hakkimine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub Jäätmed ladustatakse vastavalt ette nähtud tsoonidele, jälgitakse üheaegselt ladustamise piirmäärasid, mida reguleeritakse vastuvõtmise teel. Materjalid kuhjatakse selliselt, et need ei kujutaks ohtu tervisele ega tehnikale.
jäätmete teisaldamiseks on kasutusel rataslaadur ja teleskooplaadur JCB, veokid Volvo FM12 ja Scania P300;
Jäätmete laadimiseks, teisaldamiseks ja ladustamiseks - Ekskavaator JCB JS160 – 16t ja materjalikäitlusmasin Terex TM180;
Jäätmete hakkimiseks tellitakse teenuse puiduhakkur koostööpratnerilt.
5. pinnase ja mineraaljäätmete ladustamine R12s - jäätmete taaskasutamisele eelnev sortimine või teatud komponentide eraldamine, millega võib kaasneda mehhaaniline töötlemine (purustamine, tükeldamine, demonteerimine, kokkupressimine, granuleerimine jms), juhul kui selle tulemusel tekivad uued jäätmeliigid ning jäätmete olemus või koostis muutub Vastu võetud jäätmed vaadatakse visuaalselt üle ja vastavalt liigile suunatakse õigesse tsooni. Jäätmeid kogutakse taaskasutusse suunamise eesmärgil. Taaskasutamiseks antakse üle vastavat keskkonnaluba omavatele ettevõtetele.

jäätmete teisaldamiseks on kasutusel rataslaadur ja teleskooplaadur JCB, veokid Volvo FM12 ja Scania P300;
Jäätmete laadimiseks, teisaldamiseks ja ladustamiseks - Ekskavaator JCB JS160 – 16t ja materjalikäitlusmasin Terex TM180;
 
Selgitus ringlussevõtu ja taaskasutamise sihtarvude saavutamise kohta
 

3.4. Jäätmete ladustamine kalendriaasta jooksul

Jrk nr 1.
Käitluskoha nimetus Ranni jäätmekäitluskoht
Ladustamiskoht Jäätmeliigid
Number plaanil või kaardil L-EST97 koordinaadid Iseloomustus, vastavus keskkonnanormidele Taaskasutamisele või ladestamisele suunamise aeg (nt päevades, kuudes, aastates) Üheaegne ladustamise kogus Jäätmeliik Põlev­materjal Üheaegne ladustamise kogus
Tonni Tonni
1 X: 6478185, Y: 517791   3 aastat 34 210 02 01 04 - Plastijäätmed (välja arvatud pakendid) Jah 5 30
15 01 01 - Paber- ja kartongpakendid Jah 5 20
15 01 02 - Plastpakendid Jah 5 20
17 09 04 - Ehitus- ja lammutussegapraht, mida ei ole nimetatud koodinumbritega 17 09 01*, 17 09 02* ja 17 09 03* Jah 20 90
19 12 12 - Muud jäätmete mehaanilise töötlemise jäägid (sealhulgas materjalisegud), mida ei ole nimetatud koodinumbriga 19 12 11* Jah 5 20
20 03 07 - Suurjäätmed Jah 4 30
2 X: 6478158, Y: 517791   2 aastat 15 50 17 02 02 - Klaas Ei 5 10
17 02 03 - Plastid Jah 5 30
15 01 07 - Klaaspakendid Ei 5 10
3 X: 6478145, Y: 517759   2 aastat 140 170 17 01 01 - Betoon Ei 80 80
17 01 02 - Tellised Ei 50 80
17 03 02 - Bituumenitaolised segud, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 03 01* Ei 10 10
4 X: 6478139, Y: 517740   2 aastat 11 44 16 01 19 - Plastid Jah 2 10
16 02 14 16 - Kasutuselt kõrvaldatud väikesed seadmed (mille ükski väline mõõde ei ületa 50 cm), mida ei ole nimetatud koodinumbriga 16 02 09* kuni 16 02 13*, 16 02 14 12 kuni 16 02 14 14 ja 16 02 14 17 Ei 1 5
17 04 02 - Alumiinium Ei 2 5
17 04 11 - Kaablid, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 04 10* Ei 2 5
17 06 04 - Isolatsioonimaterjalid, mida ei ole nimetatud koodinumbritega 17 06 01* ja 17 06 03* Ei 3 15
04 02 22 - Töödeldud tekstiilikiudude jäätmed Jah 1 4
5 X: 6478165, Y: 517745   2 aastat 125 445 03 01 05 - Saepuru, sealhulgas puidutolm, laastud, pinnud, puit, laast- ja muud puidupõhised plaadid ning vineer, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 03 01 04* Jah 5 15
15 01 03 - Puitpakendid Jah 50 150
17 02 01 - Puit Jah 50 200
19 12 07 - Puit, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 19 12 06* Jah 20 80
6 X: 6478196, Y: 517750   2 aastat 81 85 16 01 03 01 - M1 ja N1 kategooria mootorsõidukite vanarehvid Jah 1 5
17 01 07 - Betooni-, tellise-, plaadi- või keraamikatootesegud, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 01 06* Ei 80 80
7 X: 6478188, Y: 517766   2 aastat 90 110 02 01 07 - Metsamajandusjäätmed (näiteks oksad, risu) Jah 10 40
17 05 04 - Kivid ja pinnas, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 05 03* Ei 60 50
17 05 06 - Süvenduspinnas, mida ei ole nimetatud koodinumbriga 17 05 05* Ei 20 20
8 X: 6478177, Y: 517767   2 aastat 10 30 17 04 05 - Raud ja teras Ei 10 30
Seotud failid

3.5. Keskkonnariski vähendamise meetmed

Keskkonnariski suurust mõjutavad tegurid
Kirjeldus
Ettevõtte tegevusega võib kaasneda tolmutamist, ehitusjäätmed võivad olla kuivadel perioodil tolmused ning seadmetega tõstmisel võib eralduda tolmu, kuid tegevus toimub siseruumides, siis saab öelda, et mõju on siseruumis ja lokaalne.
Väliterritooriumil ladustamisel jälgitakse tuulte suunda ja välditakse tööde tegemist suurte tuulte korral.
Ettevõtte tegevusega võib kaasneda vähesel määral müra (liikuvtrehnika).
Tuleohu tagamiseks võetakse vastu vaid neid jäätmeliike, mis on taotluses esitatud, välditakse põlevjäätmete suurel hulgal ladustamist, hoitakse kinni ladustusplaanidest.
 
Meetmed keskkonnariski vähendamiseks
Jrk nr Meede/Tegevus Meetme kirjeldus Meetme rakendamiseks kavandatav tehnika Meetme rakendamise tähtaeg
1. Keskkonnaohutus Keskkonnaohutus on tagatud läbi pädeva personali, kes on instrueeritud ning töö on korduva iseloomuga, millest tulenevalt omavakse juba pikajaalisi kogemusi. Teadvustatud on erinevate jäätmeliikide spetsiifikat ning nende ladustamiseks sobivatest asupaikadest.
Jäätmete teisaldust ja laadimisi teostatakse tehniliselt korras sõidukitega.
Personali koolitamine, tehniliselt korras ja ohutud seadmed vastavalt töö iseloomule ja materjalile.

Pidev
2. Valve Kõrvaliste isikute sissepääsu tõkestamine. Sissepääsu tõkestamiseks on sissepääsul väravad, mis on lukustatavad.
Pidev
3. Tolmu ja mõjude ohjamine Tolmu ja peenosakeste laialikandmise tõkestamine läbi valitud ladustuskohtade väliterritooriumil. Peamised sorteerimistegevused on siseruumis. Sõelumistehnika ja sorteerimistegevus (liin) on paigaldatud siseruumi, misläbi on takistatud tolmu laiali kandumine. Puitjäätmete hakkimine toimub siseruumis. Laaduriga tihendatakse materjalide välispindasid, mis aitavad tolmu laialikandumist, suurte tuulte puhul tööd seisatakse. Teid kastetakjse pikkade kuivade ajal veega (IBC mahti koos vee laiali kandmise agregaadiga). Vastavalt vajadusele
4. Tuleohutus Tööde tegemisel juhindutakse Eestis kehtivatest tuleohutuse
normatiividest. Siseruumis on keelatud suitsetada ja kasutada lahtist
tuld. Selleks on hoonesse, nähtavatesse kohtadesse, paigaldavad
vastavasisulised sildid.
Hoones erinevates töötsoonides on esmased tule- ja muude avarii likvideerimise
vahendid (tulekustutid, vesi).
Pidev
 

3.6. Jäätmekäitluse alustamisel ja lõpetamisel rakendatavad tervise- ja keskkonnakaitsemeetmed, sealhulgas jäätmekäitluskohtade järelhoolduse kava

Jrk nr 1.
Käitluskoha nimetus Ranni jäätmekäitluskoht
Tegevus Meetme kirjeldus Meetme rakendamine Failid
Jäätmete käitlus ja õnnetuste ennetamine Ettevõte on varustatud toimivate ja hooldatud seadmetega ning töötajad vajalike töövahendite, töötingimuste ja väljaõppega. Kõikide tegevuste juures arvestatakse kehtivate tervise-, keskkonnakaitse normatiividega, järgitakse tuleohutusnõudeid. Pidev
Õnnetuste tagajärgede leevendamise meetmed Ettevõtja tagab kõik endast oleneva vältimaks õnnetust. Kui õnnetus siiski ilmneb, teeb kõik endast oleneva õnnetuse mõju vähendamiseks ja tagajärgede likvideerimiseks. Käitluskoht on varustatud esmaste tule- ja avariilikvideerimise vahenditega (tulekustuti, absorbent jm). Keskkonnareostuse korral likvideeritakse reostus iseseisvalt või kaasatakse Päästeamet. Igast õnnetusjuhtumist ja avariist, mis mõjutab keskkonda või inimese tervist, teavitatakse viivitamatult loa haldurit ja järelvalvet. Võimalusel võetakse tarvidusele abinõud, mis takistavad reostuse levikut. Õnnetuse ilmnemisel
Alustamisel Kasutatavad tehnika ja sorteerimisseadmed peavad olema tehniliselt korras ja kasutamiseks ohutud. Alustamisel
järelhoolduse kava Tegevus ei eelda järelhoolduse kava olemasolu Jäätmekäitluse lõpetamisel
Lõpetamisel Taastatakse algne olukord, jäätmed anatkse enne lõpetamist üle vastavat keskkonnaluba omavale ettevõttele või taaskasutatakse Jäätmeseaduse alusel. Jäätmekäitluse lõpetamisel
 

3.7. Jäätmekäitluses rakendatavate tehnoloogiaprotsesside ja tehnilise varustatuse võrdlus parima võimaliku tehnikaga

Jrk nr 1.
Jäätmekäitlustoiming/-tehnoloogia Ehitusjäätmete ja puidujäätmete sorteerimine
Tehniline varustatus Tehnoloogilised seadmed - materjalikäitlusmasin, ekskavaator, laadurid trummelsõel, sorteerimisliin ja käsitööriistad.
jäätmete transpordiks ja teisaldamiseks on kasutusel rataslaadur ja teleskooplaadur JCB, veokid Volvo FM12 ja Scania P300;
Jäätmete laadimiseks, teisaldamiseks ja ladustamiseks - Ekskavaator JCB JS160 – 16t ja materjalikäitlusmasin Terex TM180;
Parim võimalik tehnika Kogu kasutatav tehnika on tehniliselt korras, hooldatatakse regulaarselt, rikete avastamisel need kõrvaldatakse. Töötatakse vaid tehniliselt korras seadmetega. Ehitusjäätmete sorteerimine siseruumis.
Võrdlus parima võimaliku tehnikaga Tehnika on vastav ette nähtud tööks ja vastab parimale võimalikule tehikale.
 
Jrk nr 2.
Jäätmekäitlustoiming/-tehnoloogia Jäätmete ladustamine (R13)
Tehniline varustatus Jäätmete ladustamiseks kasutatakse ekskavaatoreid ja materjalikäitlusmasinaid. Ladustamiseks paigaldatakse materjalid kuhjadesse, kogumisvahenditesse või ettenähtud alaldele piisavate vahekauguste ja kõrgustega, tagamaks nende püsimine ja ohutus. Ladustamiseks on kasutusel ca 10 metallist konksliftkonteinerit (15-30m3), 3 dumperlift konteinerit (8M3), 1000l IBC mahutid, big-bagid, 660l plastist konteinerid ja 200 l metallist vaadid.
Parim võimalik tehnika Tehnika on tehniliselt korras, hooldatatakse regulaarselt, rikete avastamisel need kõrvaldatakse. Töötatakse vaid tehniliselt korras seadmetega. Jäätmete eraldatuse tagamine; kokkusobivuse tagamine. JK PVT BAT 2,e, f.
Võrdlus parima võimaliku tehnikaga Tehnika on vastav ette nähtud tööks ja vastab parimale võimalikule tehikale.
 
Jrk nr 3.
Jäätmekäitlustoiming/-tehnoloogia Puidujäätmete hakkimine
Tehniline varustatus Puidujäätmete sorteerimine materjalikäitlusmasinatega ja käsitsi. Eraldatakse materjalid liikide (alused, ehituspuit, oksad) ning töödeldud ja töötlemata puit. Teisaldamiseks kasutatakse laadureid ja materjalikäitlusmasinaid. Hakkimine toimub siseruumis, hakkimise teenust tellitakse koostööpartneritelt.
Parim võimalik tehnika Liikuvtehnika on tehniliselt korras, hooldatatakse regulaarselt , rikete avastamisel need kõrvaldatakse. Töötatakse vaid tehniliselt korras seadmetega. Tahkete sisendjäätmete sorteerimine. JK PVT BAT 2 g Sorteerimismeetodid; JK PVT ptk 6. Meetodite kirjeldus, p 6.4
Sorteerimismeetodid (käsitsi eraldamine, suurusel põhinev eraldamine)
Võrdlus parima võimaliku tehnikaga Tehnika on vastav ette nähtud tööks ja vastab parimale võimalikule tehikale. On olemas vastavad ruumid, käitlusalad jäätmete sorteerimiseks ja liigiti eraldamiseks. On olemas tehnikaga sorteerimiseks. Eraldatud jäätmed ladustatakse ette nähtud tsoonidesse.
 
Jrk nr 4.
Jäätmekäitlustoiming/-tehnoloogia pinnase ja mineraaljäätmete ladustamine
Tehniline varustatus Pinnase ja mineraaljäätmete ladustamiseks kasutatakse ekskavaatorit, laadurit ja materjalikäitlusmasinat. Ladustamiseks paigaldatakse materjalid kuhjadesse, kogumisvahenditesse või ettenähtud alaldele piisavate vahekauguste ja kõrgustega, tagamaks nende püsimine ja ohutus. Ladustamiseks on kasutusel metallist konksliftkonteinerid (15-30m3).
Parim võimalik tehnika Tehnika on tehniliselt korras, hooldatatakse regulaarselt, rikete avastamisel need kõrvaldatakse. Töötatakse vaid tehniliselt korras seadmetega. JK PVT BAT 2 c Jäätmete jälgimise süsteem; JK PVT BAT 2 e Jäätmete eraldatuse tagamine
Võrdlus parima võimaliku tehnikaga Tehnika on vastav ette nähtud tööks ja vastab parimale võimalikule tehikale.
 

3.8. Hädaolukordade tekkimise võimaluste selgitused ja võimalike hädaolukordade korral rakendatavad meetmete kirjeldused

Jrk nr Võimalik hädaolukord Hädaolukorra tekkimise võimaluse selgitus Rakendatavad meetmed
1. Tulekahju Tehnika (ekskavaatorid) ekspluateerimise käigus tekkiv süttimise oht läbi tehnilise rikke. Koolitatud personal, läheduses olevad esmased tulekustutusseadmed ja vajadusel Päästeameti kaasamine.
2. Torkeoht Jäätmetes on tervaid esemeid (naelad, lõikeriistad, traat). Töölised on instrueeritud ohututest töövõtetest ja varustatud turvariietusega.

3.9. Andmed prügila ja/või jäätmehoidla kavandatud mahutavuse kohta

Ei ole asjakohane

3.10. Prügila ja/või jäätmehoidla asukoha kirjeldus, selle hüdrogeoloogiline ja geoloogiline iseloomustus

Ei ole asjakohane

3.11. Lisad

Vorm ei ole asjakohane.

7. Teave keskkonnamõju hindamise eelhinnangu andmiseks

Tegevuse täpsustus, füüsilised näitajad ning asjakohasel juhul lammutustööde kirjeldus
Ettevõtte põhitegevuseks on ehitusjäätmete sorteerimine, seadmetega ja sorteerimisliinil, mis toimub siseruumides - tegevused siseruumis tõkestavad tegevuse mõju väliskeskkonnale.Vähesemal määral sorteeritakse puidujäätmeid, plaste ja suurjäätmeid. Aastas sorteeritakse sorteerimisliinil kuni 8000 tonni segaehitusjäätmeid, puidujäätmeid ca 5500 tonni, kogused täpsemalt tabelist 2.2. Sorteerimisel eraldatud liigid ladustatakse ettenähtud ladustustsooni või antakse üle vastavat keskkonnaluba omavale ettevõttele. Alal , millisel tegevus on planeeritud on piisava suurusega, alal on võimalus ladustada materjalid üksteisest eraldi piisavate vahede. Välisplats (va pinnaste ladustus) on kõvakattega ja ala on varustud valvega.Vastu võetakse vaid nõuetekohaseid jäätmeid - materjalid ei tohi olla segunenud ohtlike ainetega, olla koos biojäätmetega ega olmejäätmetega.
Nõutekohased jäätmed tõkestavad negatiivse mõju väliskeskkonnale.
Tegevuse asukoha ja eeldatava mõjuala kirjeldus
Käitluskoht asub Pärnu maakonnas, Pärnu linnas, Malda külas, tegemist on hajaasustuspiirkonnaga, elamuid ümberringi on vähe (lähim eluhoone ca 160 m kaugusel), läheduses on erinevaid tootmishooneid ja vanad kasutusest välja langenud sigalakompleksid. Käitise puhul on tegemist hoonestatud objektiga, kogu segaehitusjäätmete sorteerimistegevus toimub siseruumides, samuti puidujäätmete hakkimine, suurjäätmete sorteerimine ja plastide sorteerimine on siseruumis. Väliterritooriumil toimub erinevate materjalide ladustamine – pinnased, kivijäätmed jm taolised jäätmed, mis ei avalda ladustades tolmuhäiringuid, lõhnahäiringuid ega ole ilmastiku suhtes tundlikud. Olmetingimused töölistele on lahendatud kinnistul oleva olmeruumi teel, millise alad ei ole jäätmekäitluseks kasutusse antud alade hulhgas. Kinnistul puudub veevarustus ja kanalisatsioon. Elektrienergia on olemas, elektrit kulub sorteerimiliini ja üldvalgustuse tarvis. Tegevusega ei kaasne lõhnahäiringuid ning tehnika kasutusest tulenev müra on lokaalne. Olemasolev keskkonnaseisund on hea, juurdepääs kinnistule läbi heas seisukorras tee. Sissepääs on varustatud väravatega, millised on lukustatavad. Eelnev hoiab ära võimaluse, et võõrad isikud saaksid iseseisvalt objektile. Jäätmeid ladustatakse vaid asfalteeritud pindadel. Läbi kontrollitud tegevuse ja nõuetekohaste jäätmete on tagatud põhjavee kaitse.
Kavandatav tegevuskoht ei asu kaitsealal ega Natura 2000 võrgustiku alal, ettevõtte tegevus ei mõjuta kaitsealasid, kaitstavate liikide elupaikasid ega Natura 2000 võrgustiku alasid; Ala puhul on tegemist 100% tootmismaaga.
Tegevusega oluliselt mõjutatavate keskkonnaelementide kirjeldus
Ettevõtte tegevus ei põhjusta pöördumatuid muutusi piirkonnas. Põhjavee seisukohalt on tegemist suhteliselt kaitstud põhjavee asupaigaga (vastavalt Eesti põhjavee kaitstuse kaardile). Ettevõte peab oluliseks negatiivsete kekskkonnamõjude tekkimise vältimist. Selle tagamiseks ei võeta vastu vedelaid jäätmeid, olmejäätmeid, ega materjale mis sisaldavad ohtlikke aineid. Ettevõte ei vaheladusta ega töötle jäätmeid, milliste päritolus ega ohutuses jäätmeid üle andev klient teadmist ei oma. Ca 110 m kaugusel on puurkaevu veehaarde sanitaarkaitseala, milline ei ulatu jäätmekäitlusaldeni. Kinnistuid läbib elektripaigaldise kaitsevöönd (kinnistu lõunapiiril), milline ei mõjuta planeeritavat tegevust. Kinnistust põhja suunas, ca 100 m kaugusele jääb, jääb Malda oja, millise juurde kuulub ranna või kalda piiranguvöönd, Audru jõgi jääb enam kui 600 m kaugusele ida suunas. Kinnistust kirde suunas, ca 210 m kaugusel, on geodeetiline märk, milline jääb ohutusse kaugusesse tegevusalast. Lähim kultuurimälestis on enam kui 2,5 km kaugusele, sellest tulenevalt ei ole vajadust seda ka eraldi välja tuua. Kinnistust ca 1,5 km kauhgusel on kaitstav looduse üksikobjekt - Malda kadakas (keskkonnaregister KLO4000833). Läheduse puuduvad looduskaitsealad.
Eelnevalt mainitud kitsendused ei ulatu jäätmekäitlusaladeni ning jäätmekäitlustegevus ei avalda negatiivset mõju mainitud elementidele.
Teave kavandatava tegevusega eeldatavalt kaasneva olulise keskkonnamõju kohta
 
Kavandatava tegevuse erisused ja meetmed
-

8. Taotluse lisad

Nimetus Manus
Asukohakaart
Ladustustsoonid
Finantstagatis
Kasutusteatis