4.1. Veekasutuse ja veeheite üldkirjeldus
Vee erikasutusega mõjutatava ala/tegevuspiirkonna kirjeldus
Uus tn 4 ja 6 kinnistud asuvad Rapla maakonnas, Rapla vallas, Purila külas. Kinnistute piirkonnas puudub ühiskanalisatsioonisüsteem. Hetkel puudub kinnistul toimiv reoveepuhastussüsteem, korterite reovesi kogutakse lampkastidesse mida perioodiliselt tühjendatakse. Hallvesi ja osaliselt ka sademevesi juhitakse amortiseerunud kogumismahutisse mille ülevool on juhitud suublasse.
Veevarustus on lahendatud Uus tn 8 kinnistul paikneva puurkaevu(PRK0015799) baasil.
Purila küla territoorium on enamuses nõrgalt kaitstud või keskmiselt kaitstud põhjaveega ala. Antud kinnistud asuvad nõrgalt ja keskmiselt kaitstud põhjaveega ala piiril. Sellest tulenevalt on reovee puhastamise tehnoloogiaks valitud reovee bioloogiline puhastamine ja heitvee juhtimine olemasolevasse suublasse - Keila jõkke(VEE1096100).
Kinnistu lähiümbruses ei paikne looduskaitselisi objkte.
Andmed kavandatava tegevusega mõjutatava pinnaveekogu/põhjaveekihi seisundi kohta
Andmed puuduvad
Teave vee erikasutusega seotud tehnoloogia ja tehnika kohta
Bioloogilise puhasti näol on tegemist kompaktse kolmekambrilise aktiivmudapuhastiga, kus kambrid on omavahel hüdrauliliselt ühendatud.
Aktiivmudapuhastis toimub orgaanilise aine lagundamine aeroobses keskkonnas. Aeroobse keskkonna tekitab õhustussüsteem, mis koosneb teeninduskaevus paiknevast puhurist, õhutorudest ja kambrite põhja paigaldatud peenmull taldrikaeraatoritest. Õhustamine toimub juhtmooduli poolt juhitud intervallidega.
Sellele järgneb settimisfaas mille käigus setted vajuvad mahuti põhja ja puhastatud vesi jääb selle ülaossa (moodustub puhta vee kiht). Sisenev reovesi suunatakse mahuti alaossa, et vältida selginenud veekihi reostumist.
Enne puhta vee väljalaskefaasi algust puhastatakse torud õhktõstuki tagasipesu funktsiooniga, et eemaldada torudest settinud osakesed. Seejärel pumpab õhktõstuk puhta vee, mis jääb „puhta vee“ väljalaskepunkti kohale, puhasti väljalaskeavasse, alandades biopuhasti veetaset.
Täielik puhastustsükkel võtab umbes 12 tundi.
Vähemalt kord aastas tuleb biopuhastist liigne muda väljapumpamise teel eemaldada.