Eesmärk
Tööde eesmärkiks on riigiteel nr 47 Sangla–Rõngu km 1,297 asuva Sangla silla rekonstrueerimine, mis sisaldab olemasoleva silla rekonstrueerimist ja liiklusohutuse tõstmist koos tee katendi ning muldkeha remondiga. Lisaks näeb käesolev projektlahendus ette olemasoleva silla külgtiivade remondi, oja põhja ja koonuse kindlustuse rajamist.
Pinnavee või põhjavee omadustele, vee elustikule või veega seotud elustikule avalduva võimaliku ebasoodsa mõju kirjeldus
1. Ajutine heljumi sisalduse kasv vees
2. Müra (aga vähene kuna lammutustöid silla juures pole ette nähtud)
Kinnistu registriosanumber
5611350
Tegevuskoha asukoha koordinaadid
Ruumikuju: 1 lahustükk. Puudutatud katastriüksus: 47 Sangla-Rõngu tee (66601:003:0017). Puudutatud veekogud: Ubesoo oja (VEE1022800). Nurgakoordinaadid: 6466557, 628220; 6466475, 628259.
kuva kaardil
Ruumikuju: 1 lahustükk. Puudutatud katastriüksus: 47 Sangla-Rõngu tee (66601:003:0017). Puudutatud veekogud: Ubesoo oja (VEE1022800). Nurgakoordinaadid: 6466557, 628220; 6466475, 628259.
Kõrvaltingimused
1. Kui kavandatav tegevus toimub võõral maatükil, siis peab registreeringu taotleja saama nõusoleku maaomanikult.
2. Töid veekogus ei tohi teostada kalade aktiivsel kude- ja rändeajal:15.märtsist 31.maini, välja arvatud antud juhul Keskkonnaameti nõusolekul lühiajalised tööd vees kui on täidetud järgmised tingimused
* Betoneeritav töötsoon eraldada veest.
* Töötsoon pumbata veest tühjaks veekaitsevööndist väljapoole, nii et mudane või betoonipiimane vesi ei satuks koheselt tagasi voolusängi.
* Betoonitöid teostada maksimaalselt lühikese perioodi jooksul, et võimalikud häiringud veekeskkonnale oleksid minimaalsed.
3. Tööde teostamise käigus tuleb maksimaalselt vältida heljumi teket ja levikut ning teostada töid veekogus võimalusel madalveeperioodil, st maist kuni septembrini. Heljumi edasikandumise vältimiseks kasutada näiteks tõkkekardinaid, settepüüdureid, pinnastammide kindlustamiseks liivakotte jms.
4. Kasutada tuleb ainult töökorras tehnikat, keelatud on kütte- ja määrdeainete sattumine vette ja pinnasesse. Avarii ja reostuse tekkimisel tuleb operatiivselt reostuse edasine levik tõkestada, reostus likvideerida ning teavitada sellest esimesel võimalusel Keskkonnaametit.
5. Masinate hooldustöid ja tankimist ei tohi teha ebatasasel pinnasel ja veekogule lähemal kui 10 meetrit.
6. Tööd tuleb katkestada valingvihmade korral, et vähendada võimalikku heljumi ja setete levikut veekogus ning erosiooniohtu kaldal.
7. Ehitusprahi veekogusse sattumisel tuleb see koheselt eemaldada. Tekkivad jäätmed tuleb käidelda vastavalt jäätmeseaduse nõuetele.
8. Tööde tegemisel tuleb vältida vee-elustiku kahjustamist. Kui tööde tõttu jääb vee-elustik kuivale või lompidesse lõksu, tuleb need vette tagasi tõsta.
9. Töid teostada lähtudes põhimõttest, mida lühema ajaga töid ellu viiakse, seda lühemalt mõjutab see vee-elustikku.
10. Tööde tegemisel ei tohi kahjustada pinnast, muuta kaldajoont ning tekitada erosiooniohtu.
11. Veekeskkonnariskiga tegevuse registreering ei anna õigust ehitamiseks ega ehitise kasutamiseks.
12. Kui süvendatud pinnas paigutatakse maismaale, tuleb seda teha viisil, mis välistab süvenduspinnase tagasi valgumise veekogusse. Süvenduspinnast ei või paigutada üleujutusalale, kaitstavale alale, kaitstavale elupaigale või liigi kasvukohale. Setted peab planeerima maapinnale võimalikult ühtlase õhukese kihina (kuni 10 cm), mis võimaldaks taimestikul kihist läbi kasvada.
13. Silla ja truubi ehitamisel ja selle järgselt peab rajatis läbi laskma veekogule omased vooluhulgad ja ei tohi tekitada paisutust. Veekogu põhi peab silla all ja truubis jääma ühtlane võrreldes sellest ülesvoolu ja allavoolu jääva veekogu põhjaga.
14. Tööde järgselt tuleb kogu tööpiirkond korrastada.
15. Tööde teostamisel lähtuda taotlusest ja Insten Projekt OÜ poolt koostatud "Riigitee 47 Sangla-Rõngu km 1,297 asuva Sangla silla põhiprojektist" töö nr TA22111.
Registreeringu faktiline ja õiguslik alus
Veekeskkonnariskiga tegevus registreeriti veeseaduse § 196 lg 2 p 4 ja esitatud taotluse 01.02.2024 T-RVV/1022585 alusel.
Vaidlustamisviide
Otsust on võimalik vaidlustada 30 päeva jooksul teatavaks tegemisest, esitades vaide haldusakti andjale haldusmenetluse seaduses sätestatud korras või kaebuse halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras.